Czcionka A- A+
Wersja
kontrastowa
Mapa
strony
Mapa strony
BiP

WSPÓLNE SPRZĄTANIE GMINY ROPA

News details


Drodzy mieszkańcy gminy Ropa, z inicjatywy dwóch mieszkanek Beskidu Niskiego Karoliny Rydarowicz i Marleny Moździńskiej, powstał plan aby posprzątać naszą krainę. Wszyscy widzimy jak wyglądają rowy, łąki, pola i lasy w naszej okolicy. Śmieci jest zastraszająca ilość. Wiemy, że samo sprzątanie nie rozwiązuje problemu, ale coś z tym trzeba zrobić. Wiemy też, że osoby które przyjdą sprzątać to nie te, które śmiecą. Ale jednak zachęcamy wszystkich do dołączenia się do akcji. Małe czyny generują większe w przyszłości. Bądźmy przykładem i pokazujmy światu, że zaśmiecanie okolicy to fatalny zwyczaj, który już dawno przestał być normą.

Warto wiedzieć, że inicjatywa ma też na celu połączenie w tym wydarzeniu dwóch gmin: Ropy i Uścia Gorlickiego.

Akcja poparta jest przez obu wójtów, którzy zadeklarowali chęć wzięcia udziału w sprzątaniu.

27 kwietnia o godzinie 11:00 w Uściu Gorlickim przy rondzie będzie na Państwa czekać z workami Karolina Rydarowicz (nr tel 500740739), a w Klimkówce o tej samej godzinie pod Kościołem czekać będzie z workami Marlena Moździńska (nr tel 730 410 604). Prosimy zaopatrzyć się w rękawiczki. Zbieramy wszystko do czarnych worków jako śmieci zmieszane.

Jeśli ktoś ma ochotę zbierać tego dnia śmieci w swojej okolicy, czyli w miejscowościach oddalonych o punktów centralnych, prosimy wcześniej skontaktować się z nami, aby odebrać worki. 27 kwietnia worki wypełnione śmieciami zostawimy w centralnych miejscach.
W gminie Ropa wzdłuż głównej drogi, skąd zostaną odebrane 29.04 przez firmy zajmujące się wywózką śmieci.  A w Uściu Gorlickim przy rondzie.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEGO SPRZĄTANIA

Marlena Moździńska