Czcionka A- A+
Wersja
kontrastowa
Mapa
strony
Mapa strony
BiP

Uroczyste otwarcie nowej remizy OSP i świetlicy GOK

News details

W dniu 29 września 2023 roku odbyła się uroczystość oddania do użytkowania nowoczesnego budynku z nowymi funkcjami społecznymi dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Ropie oraz Gminnego Ośrodka Kultury.

Po uroczystej Mszy Św. przy akompaniamencie orkiestry dętej z Dominikowic, uczestnicy spotkania udali się na plac przed nową remizę. Tam meldunek o gotowości do przeprowadzenia uroczystego apelu Sekretarzowi Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, a zarazem Wiceprezesowi Zarządu Głównego Związku OSP RP dh Edwardowi Siarce złożył Komendant Gminny ZOSP RP w Ropie dh Bogusław Łukaszyk. Następnie przybyłych gości przywitał Wójt Gminy Ropa Karol Górski.

Podczas apelu odznaczeni odznaką "Strażak Wzorowy" zostali: dh Paulina Gruca, dh Monika Trześniak, dh Damian Siuta, dh Wojciech Ledniowski, dh Jakub Ledniowski.

Złotym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa odznaczony został dh Andrzej Dynda, Srebrnym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa dh Rafał Siwiak oraz Wójt Gminy Ropa Karol Górski, zaś Brązowym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa dh Łukasz Gruca.

Nie zabrakło również podziękowań dla osób, które wspierają Ochotniczą Straż Pożarną w Ropie oraz w szczególny sposób zasłużyły się w jej funkcjonowanie. Wyróżnieni goście otrzymali pamiątkowe grawery i podziękowania. Symbolicznego przekazania kluczy do nowopowstałego budynku dokonał Wójt Gminy Ropa Karol Górski. W imieniu strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Ropie klucze do remizy odebrał Prezes Paweł Sitar oraz Naczelnik Albert Kuziów, zaś do mieszczących się tam również pomieszczeń Gminnego Ośrodka Kultury Dyrektor Zdzisław Niezgoda.

Na realizację zadania gmina Ropa uzyskała dofinansowanie Unii Europejskiej w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego w wysokości 1 mln 92 tys. zł. Koszt realizacji całego zadania to 2 mln 664 tys. zł.

Projekt pn. „Rozbudowa budynku Urzędu Gminy z dostosowaniem do nowych funkcji społecznych” jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 

Relacja filmowa z wydarzenia.