Czcionka A- A+
Wersja
kontrastowa
Mapa
strony
Mapa strony
BiP

Świąteczne klimaty w Gminnym Ośrodku Kultury w Ropie

News details

Święta Bożego Narodzenia lubią wszyscy dlatego nasze zajęcia świąteczne w tym roku rozpoczęliśmy już 16 listopada. Od tego czasu niemal wszystkie nasze działania skupiały się na tematyce świątecznej. Oprócz stałych zajęć plastycznych z dziećmi oraz z grupą Seniorów w Ropie, realizowaliśmy dodatkowy cykl zajęć świątecznych w Łosiu, który obejmował 5 tygodni.

Podczas zajęć plastycznych z dziećmi w Ropie powstawały zawieszki na choinkę: aniołki, laleczki oraz myszki, a także skrzaty ze skarpetek oraz z puszek. Przed nami jeszcze jedno spotkanie w świątecznym wydaniu, po którym wraz z dziećmi zobaczymy się po Nowym Roku. W Łosiu natomiast przeprowadziliśmy zajęcia z tematyki kartek świątecznych oraz ozdób, tj.: dekoracyjne słoiki świąteczne, aniołki z płatków kosmetycznych, filcowe świąteczne ocieplacze na kubki, a także ścienne szopki bożonarodzeniowe. We środę 15 grudnia br. odbyły się ostatnie warsztaty z tego cyklu. Warto tu nadmienić, że w tworzeniu tych prac staraliśmy się pozyskiwać materiały z recyklingu, aby pokazać dzieciom, że można zrobić coś fajnego z rzeczy, które moglibyśmy uznać za nieprzydatne i nadać im nowe życie - mowa tu o metalowych puszkach, wytłaczankach po jajach, słoikach, za małych lub dziurawych skarpetach.

Panie z Klubu Seniora natomiast w trakcie świątecznych spotkań wykonywały stroiki świąteczne oraz kartki bożonarodzeniowe, których część trafi do seniorów wspieranych corocznie w akcji prowadzonej przez Caritas oddział w Ropie oraz Parafię Ropa, w którą GOK corocznie się włącza. Mówiąc o Seniorach trzeba wspomnieć, że również Seniorzy z Dziennego Domu Wsparcia na Klimkówce wzięli udział
w świątecznych warsztatach Gminnego Ośrodka Kultury w Ropie, na których powstały kolejne, ale jakże inne, karki bożonarodzeniowe – bo Boże Narodzenie to czas przesyłania sobie życzeń. Jest to piękna tradycja, która należy podtrzymywać! Z Seniorami z DDW w Klimkówce zobaczymy się jeszcze
w poniedziałek 20 grudnia 2021 r.

Mamy biorące udział w naszym projekcie „MAMY motywacje!” również skorzystały z zajęć świątecznych i wykonywały własne stroiki oraz wieńce bożonarodzeniowe, a także kartki świąteczne w technice scrapbooking.

Warsztaty to nie jedyna forma przedświątecznej działalności GOK. W minioną niedzielę (12 grudnia br.) w sali teatralnej przy Kościele pw. MBWW w Ropie odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy, na którym można było zakupić pyszne ciasta i choinkowe pierniczki. Ponadto kupujący mogli nabyć prezenty pod choinkę: ciepłe skarpety, ozdoby świąteczne, ceramikę czy też naturalne kosmetyki. W przygotowanie stoisk zaangażowało się wielu rodziców dzieci z Gminnego Przedszkola w Ropie oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Ropie. Dochód ze sprzedaży przekazany zostanie na potrzeby szkolne i przedszkolne.

Gminny Ośrodek Kultury w Ropie ogłosił również konkurs świąteczny na stroik bożonarodzeniowy. Termin zgłaszania prac konkursowych upływa z dniem 20 grudnia 2021 r. o godzinie 15.00. Prace należy dostarczyć do Gminnego Ośrodka Kultury wraz z uzupełnioną kartą zgłoszeniową. Wszelkie informacje o konkursie znajdują się pod linkiem: KONKURS NA STROIK ŚWIĄTECZNY - KONKURSY ARTYSTYCZNE 2021 - GOK Ropa (iaw.pl)

Relacje ze wszystkich wydarzeń wraz z pełną galerią zdjęć dostępne są na naszej stronie internetowej: www.gokropa.iaw.pl Serdecznie zapraszamy do jej odwiedzania i śledzenia naszych wydarzeń na bieżąco!

Karolina Borczyk, GOK Ropa